Tüketiciyi Destekleme Derneği

"Yaşanabilir ve sürdürülebilir bir dünya"
 
 
 
26 Kasım 2020 Perşembe 
Ziyaretçi Sayımız: 1.576.890

Ana Sayfa
Üyelik Formu

Kurumsal


Şubelerimiz

Kurucu Üyeler

Denetim kurulumuz

Yönetim Kurulumuz

Onur Kurulumuz

Çözüm Merkezi

Çalışma Komisyonları

Danışma kurulu

İnsan Hakları Kurulu

Hasta Hakları Kurulu

Faydalı linkler

Reklam Kurulu Kararları

Tüketici Konseyi Kararları

Şubelerimizden
 

 

Üye Olduğumuz Kuruluşlar

ekmek israf etme

eskişehir

 
   
“Suya yapılan otomatik/ekstra zamlar bardağı taşırdı”
“Suya yapılan otomatik/ekstra zamlar bardağı taşırdı”

Şebeke suyuna ESKİ ‘nin yaptığı ekstra zammı değerlendiren Tüketiciyi Destekleme Derneği genel başkan yardımcısı Ali KARADEMİR ’’ESKİ yaptığı zamlarla halkın cebinden aldığı paralarla nereleri finanse edecek” dedi.

 

 

 

Şehrimizde şebeke suyuna Eski genel kurulunda alınan karar gereği her ay otomatik olarak enflasyon oranında zam yapılmaktadır.

Son olarak Eski tarafından şebeke suyuna her ay yapılan otomatik su zammına ilave ekstra bir zam yapılması bardağı taşırmıştır.

Eski(Eskişehir su ve kanalizasyon idaresi) Şebeke kayıplarını Türkiye’de en az orana indirdiğini iddia etmektedir. Bu durumda suyun üretim maliyetinin de düşeceği göz ardı edilemez. Şebeke suyuna yapılan ekstra zam “Eski” nin yaptığı açıklamalar konusunda şüphe uyandırmıştır.

Porsuk ırmağının doğal taşıma alanının kenarındaki tesislerden şehre pompalanan suyumuzun, insanca yaşam için bir aileye yetecek kısmı indirimli olmalıdır. Sürdürülebilir su kaynaklarının korunması açısından aylık 20 M3 üstündeki su miktarının fiyatı kademeli olarak arttırılmalıdır.

Büyükşehir Belediyesini, ESKİ yetkililerini ve tüm Eskişehir Kamuoyunu göreve çağırıyoruz. Belediyeler ticari işletme değildir, sosyal hizmet alanıdır.

Su hayatın devamı için gerekli en temel ihtiyaçlardandır. Tekel konumunda olan Belediyeler şebeke suyunu fahiş fiyatla kar amacıyla satamaz. Şebeke suyuna yapılan otomatik/ ekstra zamlar tüketici mecburiyetinin sömürülmesidir.

Sağlıklı bir yaşam için suya ulaşmak tüketicinin evrensel haklarındandır.

Ali KARADEMİR

Genel Başkan Yardımcısı

 

2556 defa okundu
Facebookta Paylaş
Yazdır


 

| Sık Kullanılanlara Ekle | Giriş Sayfam Yap | İletişim | E-mail Giriş |