Tüketiciyi Destekleme Derneği

"Yaşanabilir ve sürdürülebilir bir dünya"
 
 
 
23 Mayıs 2019 Perşembe 
Ziyaretçi Sayımız: 1.249.592

Ana Sayfa
Üyelik Formu

Kurumsal


Şubelerimiz

Kurucu Üyeler

Denetim kurulumuz

Yönetim Kurulumuz

Onur Kurulumuz

Çözüm Merkezi

Çalışma Komisyonları

Danışma kurulu

İnsan Hakları Kurulu

Hasta Hakları Kurulu

Faydalı linkler

Reklam Kurulu Kararları

Tüketici Konseyi Kararları

Şubelerimizden
 

 

Üye Olduğumuz Kuruluşlar

ekmek israf etme

eskişehir

 
   
“Otopark zammına itiraz edilmeli ve zam iptal edilmelidir…”
“Otopark zammına itiraz edilmeli ve zam iptal edilmelidir…”

Fahiş otopark zammını değerlendiren Tüketiciyi Destekleme Derneği Genel Başkan Yardımcısı “zam incelenmeli ve iptal edilmelidir." dedi.

 Genel Başkan Yardımcısı Av.Ali ACAR konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştır:

 

 

 

 

 

 

 

 

Eskişehir Ticaret Odası(ETO)  5174 Sayılı Kanunun kendisine verdiği yetkiyi kullanarak  otopark fiyatlarına yüksek miktarda zam kararı aldı.

Yeni fiyatlara göre daha önce 4,5 TL olan kapalı otopark giriş ücretleri 5 TL'ye yükseltilmiştir. Bunun yanı sıra gündüz ya da gece için abonelik yaptıran sürücülerin otoparklara daha önce ödediği 100 TL'lik bedel 120 TL'ye yükseltilmiştir. Yine 24 saatlik abonelik ücretini 140 TL olarak ödeyenler ise artık 175 TL ödeyeceklerdir.

 Görüldüğü üzere otopark ücretlerinde ciddi oranda bir zam artışı olmuştur.

 

5174 Sayılı Türkiye odalar ve Borsalar birliği kanuna dayanılarak çıkarılan yönetmelik uyarınca; Tacir ve sanayiciler tarafından üretilen mal ve hizmetlerin azami fiyat tarifelerinin düzenlenmesi hakkında yönetmeliğin 5.maddesince düzenleme yetkisi vermektedir. Aynı yönetmeliğin 7. Maddesinde: Belediyeler ve o yerin mülki idare amiri, odalarca tespit edilen tarifeleri uygun bulmadıkları ve bu konuda ilgili odayla anlaşamadıkları takdirde, ayrı ayrı veya birlikte tarifelerin kendilerine yazılı olarak bildirildiği tarihten itibaren on beş gün içinde mülki idare amirliği nezdinde komisyona itiraz edebilir denilmiştir.

 

Yukarıda bahsettiğimiz ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Eskişehir Valimiz mevzuatın kendilerine verdiği yetkiyi kullanarak otopark zammına itiraz etmelidir.

 

Otopark zammına itiraz edilmesini, konunun değerlendirilmesini ve zammın geri alınmasını istiyoruz.18.05.2016

 

AV.Ali ACAR                                                                                                                                       Genel Başkan Yardımcısı

1502 defa okundu
Facebookta Paylaş
Yazdır


 

| Sık Kullanılanlara Ekle | Giriş Sayfam Yap | İletişim | E-mail Giriş |