Tüketiciyi Destekleme Derneği

"Yaşanabilir ve sürdürülebilir bir dünya"
 
 
 
2 Haziran 2023 Cuma 
Ziyaretçi Sayımız: 2.048.435

Ana Sayfa
Üyelik Formu

Kurumsal


Şubelerimiz

Kurucu Üyeler

Yönetim Kurulumuz

Denetim kurulumuz

Onur Kurulumuz

Çözüm Merkezi

Çalışma Komisyonları

Danışma Kurulu

İnsan Hakları Kurulu

Hasta Hakları Kurulu

Reklam Kurulu Kararları

Tüketici Konseyi Kararları

Şubelerimizden

Faydalı linkler
 

 

Üye Olduğumuz Kuruluşlar

ekmek israf etme

eskişehir

 
   
" Termik santral yapımında uygulanabilir bir çözüm önerisi…”
" Termik santral yapımında uygulanabilir bir çözüm önerisi…”

Alpu Ovasına termik santral yapımı çalışmalarını değerlendiren Tüketiciyi Destekleme Derneği Genel Başkanı Süleyman BAKAL "Alpu’dan çıkarılacak kömür ,Mihalıççık Adularya tesislerinde işlensin” DediGenel Başkan Süleyman BAKAL konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştır:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EÜAŞ, Eskişehir İli  Beyazaltın Köyüne Termik Santral kurulması planlanmaktadır.

Alpu Termik Enerji Santralinde ana yakıt olarak yılda yaklaşık 6.316.812 ton yerli kömür (linyit) tüketilecek. 1.125 hektarlık üretim alanının yaklaşık 116,8 hektarlık kısmında santral sahası, yaklaşık 30 hektarlık kısmında ise kömür stok sahası tesis edilmesi ve işletilmesi planlanıyor.

Termik Santral işletmeye geçtiğinde yılda 1.600.000 ton taban külü ve uçucu kül ile 350.000 ton alçıtaşı olmak üzere toplam 1.950.000 ton atık oluşacak.

 

Tepebaşı İlçe sınırları dâhilinde yer alan Termik Santral Sahası, Eskişehir İl Merkezi’ne kuş uçuşu yaklaşık 32 km mesafede, Tepebaşı İlçe Merkezi’ne ise kuş uçuşu yaklaşık 25 km mesafede yer alıyor.

Türkiye’de, 141 ova tarımsal sit alanı (Büyük Ova) ilan edildi. Anadolu’nun, buğday deposu 51 bin hektar Alpu Ovası da, bu kapsamdadır.

 

ALPU OVASINDAN ÇIKARILAN KÖMÜR ADULARYA TERMİK SANTRALINDA/ MİHALLIÇÇIK-KOYUNAĞILI'NDA YENİ YAPILACAK TERMİK SANTRALDA İŞLENSİN

 

Tüketiciyi Destekleme Derneği olarak;Alpu Ovasında bulunan kömürün  ovaya yaklaşık 90 Km.,Eskişehir Kent Merkezine 140 Km mesafede kurulu bulunan Mihallıççık İlçemizdeki ADULARYA  termik santralında/ Mihallıççık Koyunağılı'nda yeni yapılacak termik santralda işlenmesini/elektriğe dönüştürülmesini  öneriyoruz.

Adularya Termik Santralı verimsiz topraklar üzerine kurulmuş olup,yoğun nüfusun yaşadığı kent merkezlerinden uzaktadır.

Gelin Çayın Taşı ile Çayın Kuşunu vuralım, Alpu Ovasından çıkardığımız kömürü, verimsiz araziler üzerinde Mihallıççık-Koyunağılı’nda hazır kurulmuş olan Adularya Termik Santralında/Yeni yapılacak termik santralda işleyelim hem ekonomik hem de Eskişehir’e zararlı olmayacak bir çözüm üretelim.

Süleyman BAKAL

Genel Başkan 

2261 defa okundu
Facebookta Paylaş
Yazdır


 

| Sık Kullanılanlara Ekle | Giriş Sayfam Yap | İletişim | E-mail Giriş |