Tüketiciyi Destekleme Derneği

"Yaşanabilir ve sürdürülebilir bir dünya"
 
 
 
19 Mayıs 2024 Pazar 
Ziyaretçi Sayımız: 1.724.681

Ana Sayfa
Üyelik Formu

Kurumsal


Şubelerimiz

Kurucu Üyeler

Denetim kurulumuz

Yönetim Kurulumuz

Onur Kurulumuz

Çözüm Merkezi

Çalışma Komisyonları

İnsan Hakları Kurulu

Hasta Hakları Kurulu

Faydalı linkler

Reklam Kurulu Kararları

Tüketici Konseyi Kararları

Şubelerimizden
 

 

Üye Olduğumuz Kuruluşlar

ekmek israf etme

eskişehir

 
   
ekmek/simit fiyatlarını değerlendirme komisyonu eksiktir...
ekmek/simit fiyatlarını değerlendirme komisyonu eksiktir...

Ekmek ve simit fiyatlarının tespitinde  yeni dönemi değerlendiren Tüketiciyi Destekleme Derneği(TÜKDES ) Genel Başkanı Süleyman BAKAL "       ekmek ve simit fiyatlarını değerlendirme  komisyonu eksiktir" Dedi.

            Genel  Başkan Süleyman BAKAL konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştır:

            Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu tarafından 14.03.2024  tarihinde Resmi Gazetede Esnaf ve Sanatkârlarca Üretilen Mal ve Hizmetlerin Fiyat Tarifeleri Hakkında Yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yönetmelik yayımlanarak  yürürlüğe girmiştir.

“... ekmeğin fiyatına ilişkin tarifeler, sırasıyla, ilgili belediye, Ticaret İl Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, ticaret ve sanayi odası veya ticaret odası ile ilgili odanın temsilcilerinden oluşan komisyonun değerlendirmesinin, ilgili federasyon ve Ticaret Bakanlığının olumlu görüşünün alınmasından sonra Birlik tarafından onaylanır.” cümlesi eklenmiştir.

            Ekmek ve simit fiyatlarının belirlenmesinde yeni dönem eksiktir...

            Yönetmelikte yapılan değişiklikle esnaf ve sanatkârlarca  üretilen ekmeğin fiyatına ilişkin tarifeler  , Ticaret İl Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, ticaret ve sanayi odası veya ticaret odası ile ilgili odanın temsilcilerinden oluşan komisyon tarafından değerlendirileceği belirtilmiştir.

            Komisyonda kamu ve özel sektör bulunmakta ancak üçüncü sektör olarak da tanımlanan gönüllü kuruluşlardan / tüketici örgütlerinden temsilci bulunmamaktadır.

 

            Tüketici örgütü üyesi de komisyona katılsın...

            Ekmek simit fiyatlarının belirlenmesinde yeni dönem eksiktir.Yönetmelikte yapılacak bir düzenlemeyle komisyona tüketiciler adına bir temsilcinin katılımı sağlanmalıdır.

            Ekmek ve simit fiyatlarının belirlenmesi için ;kurulan komisyonda tüketici örgütü temsilcisinin bulunması daha sağlıklı  karar alınmasına katkı verecektir.

 

Süleyman BAKAL

Genel Başkanı

298 defa okundu
Facebookta Paylaş
Yazdır


 

| Sık Kullanılanlara Ekle | Giriş Sayfam Yap | İletişim | E-mail Giriş |